Çfarë po ndodh?

Video Burimet 360 Shikime Raporti Gabim

  • Shikojnë rimorkio
  • ShHIKO KTU
Tarzan

Tarzan

An immortal legend. As you've only imagined.Jun. 18, 1999United States88 Min.G
Tuaj rating: 0
5 1 votoni

Përmbledhje

Tarzani ishte një jetim i vogël që u rrit nga një majmun i quajtur Kala që kur ishte fëmijë. Ai besonte se kjo ishte familja e tij, por në një ekspeditë Jane Porter shpëtohet nga Tarzani. Më pas ai zbulon se është njeri. Tani Tarzani duhet të marrë vendimin se cilës familje duhet t’i përkasë…

Tarzan
Tarzan
Tarzan
Tarzan
Tarzan
Tarzan
Tarzan
Tarzan
Tarzan
Tarzan
Titulli origjinal Tarzan
IMDb Rating 7.3 242,672 vota
TMDb Rating 7.402 6,340 vota

Drejtori

Kevin Lima
Drejtori

Hidhet

Tony Goldwyn isTarzan (voice)
Tarzan (voice)
Minnie Driver isJane Porter (voice)
Jane Porter (voice)
Glenn Close isKala (voice)
Kala (voice)
Alex D. Linz isYoung Tarzan (voice)
Young Tarzan (voice)
Rosie O'Donnell isTerk (voice)
Terk (voice)
Brian Blessed isClayton (voice)
Clayton (voice)
Nigel Hawthorne isProfessor Archimedes Q. Porter (voice)
Professor Archimedes Q. Porter (voice)
Lance Henriksen isKerchak (voice)
Kerchak (voice)
Wayne Knight isTantor (voice)
Tantor (voice)
Taylor Dempsey isAdditional Voices (voice)
Additional Voices (voice)
Të përbashkët0

Tituj të ngjashëm

Lupin The 3rd vs. Cat’s Eye
Tomka dhe shokët e tij
Puss in Boots: The Last Wish (2022) me Dublim Shqip
101 Dalmatians II: Aventura e Patch-it në Londër
Harry Potter dhe Dhoma e Sekreteve
One Piece Film Red – Shqip
Dimri i fundit
Si te trajnoni Dragoin tuaj
I vetëm në shtëpi 2: I humbur në New York
Borëbardha dhe Shtatë Xhuxhët
Space Jam: Një trashëgimi e re
Djemtë e Keq

Lini një koment

Emri *
Të shtoni një emri display
Email *
Adresa juaj email nuk do të publikohet