Çfarë po ndodh?

Video Burimet 1024 Shikime Raporti Gabim

  • SERVER US
Aventura e Madhe e Zorros

Aventura e Madhe e Zorros

Feb. 12, 1976Mexico90 Min.N/A
Tuaj rating: 0
5 1 votoni

Përmbledhje

Familja De La Vega është një familje e pasur dhe prestigjioze e njohur në të gjithë territorin. Kur Diego, djali më i vogël i Don Alejandro de La Vega, kthehet nga qëndrimi i tij 4 vjeçar në Spanjë, ai e gjen vendlindjen e tij të shtypur nga forcat ushtarake të korruptuara. Fermerët po mbahen jashtë shtëpive të tyre dhe toka e tyre po përdoret si kampe ushtarake dhe/ose shitet për të paguar furnizimet dhe pagat ushtarake, së bashku me marrjen e fshatarëve të varfër dhe përdorimin e tyre si skllevër. Pra, Diego/Zorro ka përballje të shumta me ushtrinë vendase dhe betohet të rivendosë rendin dhe lirinë për të shtypurit.

Aventura e Madhe e Zorros
Aventura e Madhe e Zorros
Aventura e Madhe e Zorros
Aventura e Madhe e Zorros
Titulli origjinal La gran aventura del Zorro
IMDb Rating 6.4 43 vota
TMDb Rating 6.8 18 vota

Drejtori

Hidhet

Ricardo Carrión isPedro de Vega
Pedro de Vega
Të përbashkët0

Tituj të ngjashëm

HIRUSHJA
Dragon Ball Z: Lord Slug
Zotat e rinj: Nezha e Rilindur
Borëbardha dhe Shtatë Xhuxhët
Rruga drejt El Dorado
Kur hapen dyert e jetës
101 Dalmatians II: Aventura e Patch-it në Londër
Ngritja e Mutantit Adoleshent Bershkat Ninxha
Si te trajnoni Dragoin tuaj
Space Jam: Një trashëgimi e re
Ne Zha
Tarzan

Lini një koment

Emri *
Të shtoni një emri display
Email *
Adresa juaj email nuk do të publikohet