Çfarë po ndodh?

Video Burimet 214 Shikime Raporti Gabim

  • Shikojnë rimorkio
  • SERVER US
Harry Potter dhe Guri i Filozofisë

Harry Potter dhe Guri i Filozofisë

Let the magic begin.Nov. 16, 2001United Kingdom152 Min.PG
Tuaj rating: 0
5 1 votoni

Përmbledhje

Harry Potter ka jetuar gjithë jetën nën shkallët në shtëpinë e tezes dhe xhaxhait të tij. Por në ditëlindjen e tij të 11 -të, ai mëson se është një magjistar i fuqishëm – me një vend që e pret atë në Shkollën e Magjisë dhe Magjisë Hogwarts. Ndërsa mëson të shfrytëzojë fuqitë e tij të sapogjetura me ndihmën e drejtorit të shkollës, Harry zbulon të vërtetën për vdekjen e prindërve të tij dhe për zuzarin që është fajtor.

Harry Potter dhe Guri i Filozofisë
Harry Potter dhe Guri i Filozofisë
Harry Potter dhe Guri i Filozofisë
Harry Potter dhe Guri i Filozofisë
Harry Potter dhe Guri i Filozofisë
Harry Potter dhe Guri i Filozofisë
Harry Potter dhe Guri i Filozofisë
Harry Potter dhe Guri i Filozofisë
Harry Potter dhe Guri i Filozofisë
Harry Potter dhe Guri i Filozofisë
Titulli origjinal Harry Potter dhe Guri Filozofal
IMDb Rating 7.6 842,179 vota
TMDb Rating 7.916 25,906 vota

Drejtori

Hidhet

Daniel Radcliffe isHarry Potter
Harry Potter
Rupert Grint isRon Weasley
Ron Weasley
Emma Watson isHermione Granger
Hermione Granger
Richard Harris isAlbus Dumbledore
Albus Dumbledore
Tom Felton isDraco Malfoy
Draco Malfoy
Alan Rickman isSeverus Snape
Severus Snape
Robbie Coltrane isRubeus Hagrid
Rubeus Hagrid
Maggie Smith isMinerva McGonagall
Minerva McGonagall
Richard Griffiths isVernon Dursley
Vernon Dursley
Ian Hart isQuirinus Quirrell
Quirinus Quirrell
Të përbashkët1

Tituj të ngjashëm

Puss in Boots: The Last Wish (2022) me Dublim Shqip
Zotat e rinj: Nezha e Rilindur
Aventura e Madhe e Zorros
Shpata në gur
Hercules
Tarzan
Rruga drejt El Dorado
Harry Potter dhe Dhoma e Sekreteve
Si te trajnoni Dragoin tuaj
Djemtë e Keq
One Piece Film Red – Shqip
Borëbardha dhe Shtatë Xhuxhët

Lini një koment

Emri *
Të shtoni një emri display
Email *
Adresa juaj email nuk do të publikohet