Çfarë po ndodh?

Video Burimet 1241 Shikime Raporti Gabim

  • Shikojnë rimorkio
  • SERVER US
Shpata në gur

Shpata në gur

I lodhur nga të jetuarit në një rrëmujë mesjetare... Merlin përdor të gjitha fuqitë e tij magjike për të shndërruar një djalë të vogël të dobët në një hero legjendar!Dec. 25, 1963United States79 Min.N/A
Tuaj rating: 0
9 1 votoni

Përmbledhje

Wart është një djalë i ri i cili aspiron të bëhet një kalorës. Në një udhëtim gjuetie ai bie në Merlin, një magjistar i fuqishëm, por amneziak, i cili ka plane për të përtej skandalit të thjeshtë. Ai fillon duke u përpjekur t’i japë atij një arsim, duke besuar se kur dikush të ketë një arsim, mund të shkojë kudo. Eshtë e panevojshme të thuhet, nuk funksionon fare në këtë mënyrë.

Shpata në gur
Shpata në gur
Shpata në gur
Shpata në gur
Shpata në gur
Shpata në gur
Shpata në gur
Shpata në gur
Shpata në gur
Shpata në gur
Titulli origjinal Shpata në gur
IMDb Rating 7.1 104,849 vota
TMDb Rating 7.251 3,606 vota

Drejtori

Hidhet

Sebastian Cabot isThe Narrator/Sir Ector (voice)
The Narrator/Sir Ector (voice)
Karl Swenson isMerlin (voice)
Merlin (voice)
Junius Matthews isArchimedes the Owl (voice)
Archimedes the Owl (voice)
Martha Wentworth isMadam Mim / Old Lady Squirrel (voice)
Madam Mim / Old Lady Squirrel (voice)
Norman Alden isKay (voice)
Kay (voice)
Rickie Sorensen isWart (voice)
Wart (voice)
Ginny Tyler isLittle Girl Squirrel (voice)
Little Girl Squirrel (voice)
Alan Napier isSir Pellinore (voice)
Sir Pellinore (voice)
Richard Reitherman isWart (voice)
Wart (voice)
Robert Reitherman isWart (voice)
Wart (voice)
Të përbashkët0

Tituj të ngjashëm

Djemtë e Keq
Tomka dhe shokët e tij
Sinbad: Legjenda e 7 deteve
Space Jam: Një trashëgimi e re
Tarzan
Lupin The 3rd vs. Cat’s Eye
One Piece Film Red – Shqip
Babagjyshi
Hercules
Aventura e Madhe e Zorros
Bukuroshja e Fjetur
Kur hapen dyert e jetës

Lini një koment

Emri *
Të shtoni një emri display
Email *
Adresa juaj email nuk do të publikohet