Çfarë po ndodh?

Video Burimet 393 Shikime Raporti Gabim

  • Shikojnë rimorkio
  • SERVER US
Rruga drejt El Dorado

Rruga drejt El Dorado

Ata erdhën për arin. Ata qëndruan për aventurë.Mar. 31, 2000United States89 Min.PG
Tuaj rating: 0
6 1 votoni

Përmbledhje

Pas një mashtrimi të dështuar, dy mashtrues përfundojnë me një hartë në El Dorado, “qytetin e arit” të fabuluar dhe një udhëtim të paqëllimshëm në Botën e Re. Për habinë e tyre, harta e çon çiftin në qytetin mitik, ku banorët e befasuar menjëherë fillojnë t’i adhurojnë ata si perëndi. Pyetja e vetme është, a i marrin ata vendasit adhurues për gjithçka që vlejnë, apo ka pak më shumë në El Dorado sesa pasuri.

Rruga drejt El Dorado
Rruga drejt El Dorado
Rruga drejt El Dorado
Rruga drejt El Dorado
Rruga drejt El Dorado
Rruga drejt El Dorado
Rruga drejt El Dorado
Rruga drejt El Dorado
Rruga drejt El Dorado
Rruga drejt El Dorado
Titulli origjinal Rruga për el dorado
IMDb Rating 6.9 105,589 vota
TMDb Rating 7.248 3,521 vota

Drejtori

Hidhet

Kenneth Branagh isMiguel (voice)
Miguel (voice)
Kevin Kline isTulio (voice)
Tulio (voice)
Rosie Perez isChel (voice)
Chel (voice)
Armand Assante isTzekel-Kan (voice)
Tzekel-Kan (voice)
Edward James Olmos isChief (voice)
Chief (voice)
Jim Cummings isCortes (voice)
Cortes (voice)
Frank Welker isAltivo (voice)
Altivo (voice)
Tobin Bell isZaragoza (voice)
Zaragoza (voice)
Elton John isNarrator (voice)
Narrator (voice)
Duncan Marjoribanks isAcolyte (voice)
Acolyte (voice)
Të përbashkët0

Tituj të ngjashëm

Winx Club: Sekreti i mbretërisë së humbur
Ngritja e Mutantit Adoleshent Bershkat Ninxha
Si te trajnoni Dragoin tuaj
Djemtë e Keq
Aventura e Madhe e Zorros
Zotat e rinj: Nezha e Rilindur
Tomka dhe shokët e tij
Harry Potter dhe Dhoma e Sekreteve
101 Dalmatians II: Aventura e Patch-it në Londër
Tarzan
Babagjyshi
One Piece Film Red – Shqip

Lini një koment

Emri *
Të shtoni një emri display
Email *
Adresa juaj email nuk do të publikohet