Çfarë po ndodh?

Video Burimet 1256 Shikime Raporti Gabim

  • Shikojnë rimorkio
  • SERVER US
HIRUSHJA

HIRUSHJA

Historia më e madhe e dashurisë e treguar ndonjëherë.Feb. 22, 1950United States74 Min.G
Tuaj rating: 0
8 1 votoni

Përmbledhje

Hirushja ka besim se ëndrrat e saj për një jetë më të mirë do të realizohen. Me ndihmën e miqve të saj besnikë të minjve dhe një valë të shkopit të Kumbarës së saj Fairy, leckat e Hirushes shndërrohen në mënyrë magjike në një fustan të lavdishëm dhe ajo shkon në Ballin Mbretëror. Por kur ora bie në mesnatë, magjia prishet, duke lënë një shapkë xhami të vetme… çelësi i vetëm për fundin përfundimtar përrallor!

HIRUSHJA
HIRUSHJA
HIRUSHJA
HIRUSHJA
HIRUSHJA
HIRUSHJA
HIRUSHJA
HIRUSHJA
HIRUSHJA
HIRUSHJA
Titulli origjinal HIRUSHJA
IMDb Rating 7.3 171,392 vota
TMDb Rating 7.041 6,326 vota

Drejtori

Hidhet

Ilene Woods isCinderella (voice)
Cinderella (voice)
Eleanor Audley isLady Tremaine (voice)
Lady Tremaine (voice)
Verna Felton isFairy Godmother (voice)
Fairy Godmother (voice)
Claire Du Brey is(credit only) (voice)
(credit only) (voice)
Rhoda Williams isDrizella (voice)
Drizella (voice)
James MacDonald isGus / Jaq (voice)
Gus / Jaq (voice)
Helene Stanley is(credit only)
(credit only)
Luis van Rooten isKing / Grand Duke (voice)
King / Grand Duke (voice)
Don Barclay isDoorman (voice)
Doorman (voice)
Lucille Bliss isAnastasia (voice)
Anastasia (voice)
Të përbashkët0

Tituj të ngjashëm

Space Jam: Një trashëgimi e re
Shpata në gur
Puss in Boots: The Last Wish (2022) me Dublim Shqip
Kur hapen dyert e jetës
Sinbad: Legjenda e 7 deteve
Babagjyshi
One Piece Film Red – Shqip
Dragon Ball Z: Lord Slug
Winx Club: Sekreti i mbretërisë së humbur
I vetëm ne shtëpi 4
Ne Zha
Tarzan

Lini një koment

Emri *
Të shtoni një emri display
Email *
Adresa juaj email nuk do të publikohet