Attack on Titan me titra shqip

Attack on Titan me titra shqip

Apr. 07, 2013
Tuaj rating: 0
10 1 votoni

Sezonet dhe episoded

1Sezoni 1 Apr. 07, 2013
2Sezoni 2 Apr. 01, 2017
3Sezoni 3 Jul. 23, 2018
4Sezoni 4 Dec. 07, 2020

Krijuesi

Krijuesi

Hidhet

Yuki Kaji isEren Yeager (voice)
Eren Yeager (voice)
Yui Ishikawa isMikasa Ackerman (voice)
Mikasa Ackerman (voice)
Marina Inoue isArmin Arlert (voice)
Armin Arlert (voice)
Kisho Taniyama isJean Kirstein (voice)
Jean Kirstein (voice)
Hiro Shimono isConnie Springer (voice)
Connie Springer (voice)
Yoshimasa Hosoya isReiner Braun (voice)
Reiner Braun (voice)
Takehito Koyasu isZeke (voice)
Zeke (voice)
Ayane Sakura isGabi Braun (voice)
Gabi Braun (voice)
Natsuki Hanae isFalco Grice (voice)
Falco Grice (voice)

Video trailer

Përmbledhje

Disa qindra vjet më parë, njerëzit pothuajse u shfarosën nga Titanët. Titanët janë zakonisht disa kate të gjatë, duket se nuk kanë inteligjencë, gllabërojnë qeniet njerëzore dhe, më e keqja, duket se e bëjnë këtë për kënaqësi dhe jo si burim ushqimi. Një përqindje e vogël e njerëzimit mbijetoi duke u murosur në një qytet të mbrojtur nga mure jashtëzakonisht të larta, madje më të larta se Titanët më të mëdhenj. Fluturoni përpara në të tashmen dhe qyteti nuk ka parë një Titan për më shumë se 100 vjet. Djali adoleshent Eren dhe motra e tij birësuese Mikasa dëshmojnë diçka të tmerrshme teksa muret e qytetit shkatërrohen nga një Titan kolosal që shfaqet nga ajri. Ndërsa Titanët më të vegjël vërshojnë qytetin, dy fëmijët shikojnë të tmerruar teksa nëna e tyre hahet e gjallë. Eren zotohet se do të vrasë çdo Titan dhe do të hakmerret për të gjithë njerëzimin.

Attack on Titan me titra shqip
Attack on Titan me titra shqip
Attack on Titan me titra shqip
Attack on Titan me titra shqip
Attack on Titan me titra shqip
Attack on Titan me titra shqip
Attack on Titan me titra shqip
Attack on Titan me titra shqip
Attack on Titan me titra shqip
Attack on Titan me titra shqip
Titulli origjinal Attack on Titan1
TMDb Rating 8.662 5,815 vota
Parë ajror data Apr. 07, 2013
Të fundit ajrit data Apr. 04, 2022
Stinët 4
Episode 87
Të përbashkët1

Tituj të ngjashëm

Boruto: Naruto Next Generations
Piratët e Vegjël (One Piece) Filmi – Me titra Shqip
One Piece – Piratet e vegjël
Jujutsu Kaisen – me titra shqip
Dragon Ball Super
Avatar: The Last Airbender
Attack on Titan: Junior High

Lini një koment

Emri *
Të shtoni një emri display
Email *
Adresa juaj email nuk do të publikohet