Çfarë po ndodh?

Video Burimet 759 Shikime Raporti Gabim

  • SERVER US
Dimri i fundit

Dimri i fundit

Jul. 08, 1976Albania51 Min.N/A
Tuaj rating: 0
7 1 votoni

Përmbledhje

Gjermanët vijnë mes borës dhe dimrit. Në fshat kanë mbetur vetëm gratë, që luftojnë derisa partizanët e plagosur, të strehuar në fshat, të tërhiqen më thellë dhe bora t’u mbulojë gjurmët. Ballë për ballë me gjermanët dhe kontrollin e fshatit nga ana e tyre, gratë, të udhëhequra nga nëna Shano dhe nënë Mara, nisen për të bërë një pirg me dru, por në fakt u sjellin bukë dhe ushqim partizanëve.

Dimri i fundit
Titulli origjinal Dimri i fundit
IMDb Rating 8.1 42 vota
TMDb Rating 6 1 vota
Të përbashkët0

Tituj të ngjashëm

Një shoqe nga fshati
Lupin The 3rd vs. Cat’s Eye
2 Gisht Mjalt
Në kuadër të dashurisë – Filmi Luiz Ejlli
Tarzan
Tekken
Kur hapen dyert e jetës
Mëngjeze lufte
KAPEDANI
Babagjyshi
KUSËLKUQJA
Tomka dhe shokët e tij

Lini një koment

Emri *
Të shtoni një emri display
Email *
Adresa juaj email nuk do të publikohet